מדוע לבחור עבודת גבס?

מתוך ויקיפדיה:
עבודת גבס כשיטה לבנייה מגיעה בצורה של לוחות גבס הנחתכים לכדי הצורה הרצויה ומחוברים אל המבנה בעזרת פרופילי פח מפלדה מגולוונת. מסלולי המתכת מחוברים אל קירות בטון, לתקרה או לרכיבים שלדיים אחרים במבנה ובעזרת ברגים ודיבלים מוברגים דרך שני החומרים הרכים יחסית.
באופן זה, ניתן לקבל קירות מגבס, תקרות מגבס, מדפים מגבס או צורות בנויות נוספות מעבודת גבס בעבודה פשוטה ובמשקל קטן. כחלק מעבודת הגבס מורחים מֶרֶק המחליק את החיבורים בין לוחות הגבס, בעיקר אלה המחוברים בזווית ומעלים את הברגים בצידו החיצוני של לוח הגבס.
הפשטות בעבודת גבס היא באפשרות המהירה יחסית להקים את קונסטרוקציית הפח וחיבור לוחות הגבס אותם ניתן לנסר בפשטות ואף לחתוך את הגבס בעזרת סכין.
בעבודות גבס גדולות נדרש חיזוק של מסלול פח לאורך המשטח ובצורות מורכבות נדרש מסלול בכל זווית ובכל חיבור בין שני משטחים של עבודת גבס.

הבנייה בגבס היא מהירה, מדויקת מאוד, קלה לביצוע וקלה במשקל, ומאפשרת פיתוחים של צורות שלא ניתן לבצע בשום שיטת בנייה אחרת.
אולם, לשיטת מספר חסרונות לעומת בנייה בבלוקים או בלבנים. אחד מחסרונותיו של הגבס הוא אי עמידותו בפני מים. מגע ממושך בין גבס ומים גורם לו להתנפח ולהתעוות.
בשל כך, לא ניתן להשתמש בבנייה מגבס במקומות החשופים לגשם וכן יש צורך להרחיקו על מנת שמים לא יספגו בגבס וכך עבודת הגבס שביצענו תרד לטימיון.
חסרון בולט נוסף בעבודת גבס, היותו של מבנה גבס חלש באופן יחסי לחומרים האחרים. קיר גבס לדוגמה, אינו מסוגל לשאת משקל של חיפוי שיש – על מנת לתלות על גבי קיר גבס ממשקל גדול כגון ארונות תלויים יש צורך בחיזוקים למבנה המתכת שמאחורי עבודת גבס .

לקבלת הצעת מחיר מפורטת, נא למלא את הפרטים הבאים